A szülők egy héttel az ünnep előtt, egy este közösen elkészítették gyermekeiknek szánt papírsárkányát a Mihály napi mese hallgatása közben. Az óvónők versekkel, dalokkal hangolták magukat, egymást, a szülőket, majd idejében a gyermekeket. A gazdasszonykánk előkészítette a sárkányfarok formájú keksztekercset.
Alvási idő alatt a felnőttek elkészítették a próbatételek akadályait, megterítettek, előkészítették a papírsárkányokat, fakardokat. Az gyerekek ébredése után összekuckóztunk az öltözőnkben Király Kis Miklós bátor történetének meghallgatására. Majd éppen uzsonnázhatnékunk támadt, amikor észrevettük, hogy eltűnt az összes fehér kavics, amivel mérlegünkön egyensúlyozni tudnánk a nagy fekete kő súlyát. Úgyhogy uccu neki felkerekedtünk, mert kétség sem férhetett hozzá, hogy a sárkány vitte el. A homokban megtaláltuk lába nyomát és hűlt helyét, azonban a fehér kavicsokat elpotyogtatta, amit a gyerekek lelkesen gyűjtöttek össze.
Majd bátorságpróbára hívtuk őket, melyen a négy fő elemmel küzdöttek meg: a tűzzel és a vízzel a „tüzes folyón”', a levegővel a „hegymászással”, a földdel a „barlangban”. Az akadályok legyőzése után minden gyereket lovaggá ütöttünk és a következőt mondtuk: "Ügyes vagy. Bátor vagy. Szent Mihály katonája vagy. Erősítsd a jót a földben!"
Megehették a sárkányfarok tekercset, azzal megszázszorozva erejüket. Végül szüleikkel sárkányt eregettek, megtapasztalva a szél erejét és saját győzelmüket a szél felett. Újra és újra próbára téve bátorságukat, kitartásukat, ügyességüket. Hazatérve még két napjuk volt kipihenni fáradtságos győzedelmüket.
"Ha az ember érzi, hogy mint szabad lény Mihály közelében van, akkor útban van afelé, hogy az intellektualitás ereje a maga „egész emberségében” hordozza. Fejével gondolkodik ugyan, de a szíve érzi a gondolkodás világosságát vagy sötétségét, s mivel a gondolatok mint szándékok élnek benne, akarata kisugározza egész mivoltát. Az ember mint a világ kifejeződése egyre emberebbé válik. Úgy talál rá önmagára, hogy nem önmagát keresi, hanem akarattal áthatva szeretetben kapcsolódik a világhoz."
(Rudolf Steiner: Mihály misztérium, 21.o.)
http://www.camphill.hu/wp-content/uploads/R-Steiner-Mihaly-miszterium.pdf
Cifra Palota Természetközeli Óvoda Sarkad, 2019.09.27.
(Rudolf Steiner: Mihály misztérium, 21.o.)
http://www.camphill.hu/wp-content/uploads/R-Steiner-Mihaly-miszterium.pdf